Кочубеївська громада
Херсонська область, Бериславський район

Легалізація доходів та найманої праці – основна тема зустрічі на Високопільщині

Дата: 09.03.2021 15:24
Кількість переглядів: 287

Днями начальник Високопільської ДПІ Головного управління ДПС у Херсонській області Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Руслан Яковчишен брав участь у засіданні «круглого столу» за участі голови Високопільської громади Ганни Шостак-Кучмяк та старостів сіл громади.

Під час зустрічі були обговорені питання залучення до декларування осіб, які отримували доходи в 2020 році, легалізація найманої праці та перспективи використання наявних резервів для забезпечення дохідної частини місцевого  бюджету громади.

Руслан Яковчишен зазначив, що на даний час, гостро постала проблема неофіційної оренди земель і тіньового виробництва сільськогосподарської продукції. Оплата праці персоналу, задіяного в обробці землі, нерідко здійснюється за готівковий розрахунок, без сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору, єдиного соціального внеску. Також у разі нелегального використання земельних ділянок, власниками яких є пільгові категорії громадян, бюджет громади втрачає значні суми земельної плати.

Посадовець та представники громади були одностайні у думці, що тільки спільна робота забезпечить додаткові надходження до місцевого бюджету за рахунок податку на доходи фізичних осіб та майнових податків.

Завершальна частина заходу відбулася в форматі конкретних запитань-відповідей та дискусії учасників зустрічі. Жодне запитання не залишилось без уваги.

Підписуйтесь на сторінку ДПС України у Facebook та будьте в курсі податкових новацій!

Про укладення договору оренди землі

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, що укладення договору оренди земельної ділянки здійснюється:

1. Щодо земель приватної власності:

- за згодою орендодавця та особи, яка вправі набувати право оренди на таку земельну ділянку;

2. Щодо земель державної або комунальної власності:

- на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування – орендодавця, або за результатами аукціону;

- на підставі цивільно-правового договору або в порядку спадкування.

Істотними умовами договору оренди земельної ділянки є:

- об’єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки);

- дата укладення та строк дії договору оренди;

- орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду, відповідальності за її несплату, а також інші умови, встановлені за домовленістю сторін.

Якщо договір не містить хоча б одну із зазначених істотних умов, у майбутньому він може бути визнаний неукладеним у судовому порядку.

У разі якщо договором оренди землі передбачено здійснення заходів, спрямованих на охорону та поліпшення об’єкта оренди, до договору додається угода щодо відшкодування орендарю витрат на такі заходи.

Інші умови у договорі оренди землі можуть зазначатися лише за згодою сторін.

Земельна ділянка за договором оренди землі вважається переданою орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін у письмовій формі шляхом укладення додаткової угоди.

У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується у судовому порядку.

Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX» https://t.me/infoTAXbot.

Які способи отримання фіскального чеку покупцем за оплачені товари (послуги) через ПРРО?

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі відповідає на запитання платників податків.

Законом України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» встановлено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію з розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).

Борг зі сплати ЄСВ – у формі відкритих даних

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує, що на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням  https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/454418.html висвітлено наступну інформацію.

ДПС продовжує курс щодо політики відкритості, що підтверджується оприлюдненням нового набору даних у формі відкритих даних «Інформація про платників, які мають борг (недоїмку) зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Зазначений набір даних оприлюднений на офіційному вебпорталі ДПС https://tax.gov.ua/datasets.php?d=DFS20210222164442 та на Порталі відкритих даних Єдиного державного вебпорталу відкритих даних https://data.gov.ua/dataset/8e7a4472-a010-4656-bfe9-60959ba5209d.

Періодичність оновлення цього набору даних відбувається щомісячно, про що зазначено у Паспорті набору даних.

Додатково повідомляємо, що набір даних оприлюднений у машиночитаному форматі «csv», як передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних», зі змінами, а також з кодуванням UTF – 8 згідно з Методичними рекомендаціями, які оприлюднені у розділі «Інфохаб» Єдиного державного вебпорталу відкритих даних.

                                                                   Пресслужба Головного управління

                                                                  ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь