До уваги одержувачів житлових субсидій!

Дата: 08.06.2021 10:37

Відповідно до рішення Уряду від 19 травня цього року встановлено, що розгляд питань щодо призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, проводиться без звернень громадян, крім домогосподарств, в яких:

-є зміни в складі сім’ї;

-число зареєстрованих в домогосподарстві не співпадає з кількістю проживаючих.

Вже скасовані комісії, які вирішували питання призначення субсидій в окремих випадках. Зараз субсидії у всіх випадках призначатимуться безпосередньо органами соціального захисту населення на підставі поданих документів.

Працездатні особи, котрі більше 60 днів відсутні за місцем реєстрації й не декларують своїх доходів, втрачають права на субсидію. Але якщо людина працює за кордоном й офіційно сплачує там податки, лікується чи доглядає за дитиною, то малозабезпечені члени її домогосподарства в Україні мають право на субсидію.

Право на субсидії втратять ті, хто:

-здійснив покупку квартири, земельної ділянки, транспортного засобу (крім мопеда або причепа), товарів довгострокового використання на суму понад 50 тисяч гривень одноразово протягом року, що передує року звернення за субсидією;

-декларує відсутність доходу і перебував за кордоном понад 60 днів, за винятком перебування на лікуванні, у відрядженні, для нагляду за дитиною;

-має заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг та з оплати аліментів понад три місяці;

-не повернув до бюджету незаконно отриману субсидію за попередній період;

-має авто, якому менш ніж 5 років з дати випуску; має два і більше автомобілів, яким немає 15 років з дати випуску;

-не має доходів і при цьому ніде не навчався, не працював, не мав статусу безробітного.

Принциповим положенням нових правил призначення субсидій є завершення процесу їх монетизації. Перехід винятково на грошову форму отримання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг дасть можливість громадянам оперативно управляти залишками коштів після всіх розрахунків, не чекаючи закінчення опалювального сезону. Всі, хто користувався безготівковою субсидією в минулому

опалювальному періоді, зможуть отримати відповідні кошти до грудня поточного року. Тим, хто має рахунок в Ощадбанку, вони надійдуть вже у червні, а хто не має його, мусить відкрити, щоб отримати гроші, зекономлені протягом минулого опалювального періоду, які можна буде використати на власні потреби.