A A A K K K
для людей із порушенням зору
Кочубеївська громада
Херсонська область, Бериславський район

ЄСВ з ФОП: чи можна внесок включити до складу витрат?

Дата: 27.10.2021 10:17
Кількість переглядів: 12

ЄСВ з ФОП: чи можна внесок включити до складу витрат?

         Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі відповідає на питання платників податків щодо права ФОП, який провадить господарську діяльність на загальній системі оподаткування включити до складу витрат суму сплаченого єдиного внеску.

         Відповідно до п. п. 177.4.3 п. 177.4 ст. 177 Податкового кодексу України до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування належать, зокрема, суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірах і порядку, встановлених Законом України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

         Враховуючи вищевикладене, фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування мають право включити до складу витрат суму сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

         Детальна інформація розміщена в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі у розділі 104.05 ЗІР за посиланням: https://zir.tax.gov.ua/.

         Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

Кошти на підприємницькому рахунку ФОП:

за яких умов їх можна вільно використовувати для власних потреб?

         Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує щодо умов, за яких ФОП, що провадить господарську діяльність на загальній системі оподаткування, може вільно користуватися коштами з поточного рахунку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності.

         Інструкцією про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків - резидентів і нерезидентів, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.11.2003 № 492, встановлено, що клієнти мають право відкривати рахунки у будь-яких банках України відповідно до власного вибору для забезпечення своєї господарської / підприємницької / інвестиційної / незалежної професійної діяльності/ діяльності, яка не пов’язана з підприємницькою, і власних потреб.

         Поточний рахунок для здійснення підприємницької діяльності банк відкриває ФОП на підставі заяви про відкриття поточного рахунку, підписаної ФОП або її представником.

         Використовувати поточні рахунки фізичних осіб, що відкриваються для власних потреб, для проведення операцій, пов’язаних із здійсненням підприємницької та незалежної професійної діяльності, забороняється.

         Стаття 44 Господарського кодексу України передбачає, що підприємництво здійснюється на основі вільного розпорядження прибутком, що залишається у підприємця після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом.

         Таким чином, ФОП на загальній системі оподаткування має право вільно користуватися коштами з поточного рахунку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, для власних потреб, за умови сплати усіх податків, зборів та інших платежів, передбачених законодавством, від підприємницької діяльності.

         Детальна інформація розміщена в розділі 104.11 загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу за посиланням: https://zir.tax.gov.ua/.

         Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

Несправність РРО та/або ПРРО:

 у який термін повідомляти контролюючий орган

         Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує щодо терміну повідомлення про несправність чи пошкодження реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмного РРО (далі – ПРРО).

         У разі виявлення несправностей РРО, а також пошкодження засобів контролю, суб’єкт господарювання зобов’язаний протягом робочого дня, в якому виявлено несправності чи пошкодження, письмово або засобами телекомунікацій в довільній формі повідомити центр сервісного обслуговування, а також протягом двох робочих днів після дня виявлення несправностей чи пошкодження письмово або засобами телекомунікацій в довільній формі повідомити про це контролюючий орган, у якому такий суб’єкт господарювання зареєстрований платником податків.

         У разі виявлення несправностей ПРРО або його викрадення чи компрометації особистого ключа суб’єкт господарювання зобов’язаний протягом дня, в якому виявлено несправність, засобами телекомунікацій направити до контролюючого органу, виробника ПРРО та/або центру сервісного обслуговування (за наявності) Повідомлення про виявлення несправностей програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 2-ПРРО.

         Нормами Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон) не передбачено відповідальності суб’єкта господарювання у разі не повідомлення контролюючого органу про виявлення несправностей РРО та/або ПРРО, а також пошкодження засобів контролю.

         При цьому, за непроведення розрахункових операцій через РРО та/або ПРРО застосовуються фінансові санкції. передбачені п. 1 ст. 17 Закону.         Детальніше – у категорії 109.06 загальнодоступного інформаційно – довідкового ресурсу за посиланням: https://zir.tax.gov.ua/.

         Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь