A A A K K K
для людей із порушенням зору
Кочубеївська громада
Херсонська область, Бериславський район

КОМПЕНСАЦІЯ ЗА ПРОФЕСІЙНИЙ ДОГЛЯД. ЩО ЗМІНЮЄ ПОСТАНОВА КМУ № 1040 від 6 жовтня 2021?

Дата: 22.12.2021 10:01
Кількість переглядів: 689

Метою прийняття Постанови «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі» є “деінституалізація інтернатів”. Розвиток соціальних послуг з догляду на професійній основі має дозволити дітям та дорослими з інвалідністю і людям похилого віку залишатися вдома, а не жити у спеціалізованих закладах.

Розмір компенсації складає 70% мінімальної заробітної плати в погодинному розмірі (наприклад, до 1 грудня мінімальна заробітна плата за годину, згідно ст.8 Закону Про державний бюджет України на 2021 рік, складає 36,11 грн, тобто 70 % це 25,28 грн/год) та може виплачуватися не більше ніж за 360 годин на місяць (тобто якби оформити виплати сьогодні, вони б не мали перевищувати 9100 грн). При цьому кількість осіб, яким можуть надаватися послуги протягом цих 360 годин, Кабінет міністрів не обмежує. При збільшенні розміру мінімальної заробітної плати підвищення суми виплат відбувається автоматично.

       Компенсацію можуть отримати люди, які доглядають за такими категоріями осіб:

  • громадянами похилого віку;
  • особами з інвалідністю;
  • невиліковно хворими, а також хворими, що потребують тривалого лікування;
  • дітьми з інвалідністю;
  • дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги та ін.

При цьому компенсацію можна отримати лише в тому випадку, якщо особа, за якою доглядають, не отримує виплати на догляд самостійно — тобто у кожному випадку буде необхідно обирати, хто саме буде отримувати гроші.

Крім того, є декілька НЕ, яким мають відповідати люди, що можуть отримати таку компенсацію, зокрема:

  • Не бути ФОП
  • Не працювати
  • Не стояти на обліку в центрі зайнятості.

    Якщо ви не маєте медичної освіти, для отримання такої компенсації вам необхідно пройти професійне навчання основам догляду відповідно до Постанови КМУ “Про затвердження Порядку підготовки та перепідготовки фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності” від 1 червня 2020 р. № 430.

Ви можете не проходити навчання, а лише скласти іспит у відповідній організації, якщо:

  • Ви не працюєте та протягом не менше трьох місяців до моменту звернення із заявою постійно надавали соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами), і яким призначалася щомісячна компенсація на догляд;
  • Ви проживаєте разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу (яка за висновком лікарської комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного стороннього догляду) та отримуєте щомісячну грошову допомогу на догляд за нею;
  • Ви є одним з батьків, усиновителів, опікуном, піклувальником та фактично здійснюєте догляд за дитиною з інвалідністю віком до 18 років, та вам призначено надбавку на догляд за такою нею.

(Головне підтвердження того, що ви здійснюєте такий догляд — це отримання вами або вашим підопічним відповідної грошової допомоги або компенсації: саме це будуть перевіряти органи соцзахисту).

Після проходження навчання або складення іспиту організація надасть вам відповідну довідку та вас включать до переліку осіб, що надають соціальні послуги на професійній основі.

Зверніть увагу: якщо ви пройдете навчання, але не будете надавати відповідні послуги протягом трьох років, вам доведеться пройти навчання або скласти іспит повторно.

Строк виплат, призначених до 01.01.2021 року (щомісячні компенсаційні виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за інвалідом I  групи,  а також за особою, яка досягла 80-річного віку), наразі продовжено до кінця 2022 року. Протягом цього року особи, які зараз отримують виплати, повинні оформити компенсаційні виплати або як такі, що надають послуги на непрофесійній основі (згідно постанови № 859 від 23.09.2020), або пройти навчання та оформити виплати згідно нової постанови.

               Начальник відділу праці та надання соціальних послуг населенню


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь