Дії мобілізованої ФОП – платника ЄП І або ІІ групи у разі нарахування в ІКП авансових внесків з військового збору та податкового боргу. Заповнення реквізитів рядка 02 «Звітний (податковий) період» уточнюючого Розрахунку за періоди до 2021 та 2024 р
Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує, що фізичній особі – підприємцю – платнику ЄП (першої або другої групи), мобілізованій у період дії воєнного стану в Україні, якій в інтегрованій картці платника нараховуються авансові внески з військового збору та податковий борг необхідно подати до органів ДПС заяву разом з вичерпним переліком документів відповідно до Порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов’язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.07.2022 № 225 (далі – Порядок 225).
У разі неможливості подання заяви з документами (копіями документів) відповідно до Порядку № 225, підставою для такого звільнення є заява такої демобілізованої особи та копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які подаються до контролюючого органу за місцем податкової реєстрації такої особи протягом 10 днів після її демобілізації.
Якщо демобілізована фізична особа – підприємець перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації, на особливий період, заява і копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, подаються протягом 10 днів після закінчення її лікування (реабілітації).
Детально: https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=42873.
Заповнення реквізитів рядка 02 «Звітний (податковий) період» уточнюючого Розрахунку за періоди до 2021 та 2021 – 2024 років
Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує, якщо платником єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) не подавався Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок) за попередній звітний (податковий) період, такий платник податків зобов’язаний подати Розрахунок у поточному звітному (податковому) періоді за формою, що діє на день подання такого Розрахунку (п.п. 9 п. 10 розд. V Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 зі змінами, далі – Порядок).
Пунктом 2 розд. V Порядку передбачено, що для цілей коригування платником самостійно виявлених помилок за 2021−2024 роки вважати відповідними такі періоди:
I квартал: 1 місяць – січень (1); 2 місяць – лютий (2); 3 місяць – березень (3);
II квартал: 1 місяць – квітень (4); 2 місяць – травень (5); 3 місяць – червень (6);
III квартал: 1 місяць – липень (7); 2 місяць – серпень (8); 3 місяць – вересень (9);
IV квартал: 1 місяць – жовтень (10); 2 місяць – листопад (11); 3 місяць – грудень (12).
Для цілей коригування платником самостійно виявлених помилок за періоди до 2021 року вважати відповідними такі періоди:
для податкових агентів: I квартал: березень (3); II квартал: червень (6); III квартал: вересень (9); IV квартал: грудень (12). При цьому коригування здійснюється в порядку, визначеному п. 10 розд. V Порядку з типом «Уточнюючий»;
для платників єдиного внеску – відповідний місяць, за який здійснюється коригування.
Згідно з приміткою 4 до Розрахунку та додатків Д1, Д5 та Д6 до Розрахунку у рядку 02 «Звітний (податковий) період» (далі – рядок 02) зазначається звітний податковий період (календарний рік) та місяць (цифрове значення від 1 до 12), за який подається Розрахунок (додатки до нього).
Так, наприклад, якщо потрібно відкоригувати дані в Додатку Д1 (Д5, Д6) за лютий 2023 року, необхідно подати Розрахунок з типом «Уточнюючий» і зазначити:
у рядку 02 «Звітний (податковий) період» Розрахунку: рік – «2023»; місяць – «2»; номер Розрахунку – «2» (якщо за І квартал 2023 року подавали «Звітний», який був «1»);
у рядку 02 «Звітний (податковий) період» Додатка Д1 (Д5, Д6): рік – «2023»; місяць – «2».
Аналогічно заповнюється рядок 02 Розрахунку і Додатків Д1, Д5, Д6 за періоди до 2021 року.
Детальніше: https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=42905.